700LSBAU50
pdp_video_id
Vimeo Video ID
0
photography_images
photography_images
recommended_room
recommended_room
Conference Room|Commercial Space|Dining Room
remote_included
Remote Included
no
reporting_brand
Reporting Brand
VC Modern
sizing_axis
Admin
vertical
style
Style
Contemporary | Modern,Mid-Century
technical_resources
Technical Resources
spec_sheet/7/0/TS_700LSBAU50BLED930.pdf
ts_docname
Spec Sheet
TS_700LSBAU50BLED930.pdf
turtle_friendly
Turtle Friendly
no
varies_on
Varies On
ItemFinishDescription
width_filter
Width Filter
50"
width_range
Width
50" - 55"
wire_length
Wire Length
180
700LSBAU50B-LED930
Bau 50 Linear Suspension Nightshade Black LED 90 CRI 3000K 120V
inStock
Y29uZmlndXJhYmxlLzI0NjEvNDMyODE=
700LSBAU50NB-LED930
Bau 50 Linear Suspension Natural Brass 3000K 90 CRI integrated led 90 cri 3000k 120v
inStock
Y29uZmlndXJhYmxlLzI0NjEvMzYwODE=
attribute
availability
Availability
attribute
availability_date
Availability Date
availability_filter
availability_message
22 in stock, ships by 05.14.26
bulb_qty
Bulb Qty
N/A
bulb_sku
bulb_sku
Included
criteria_1
Details
Includes 58.3 watts, 1211 total delivered lumens, 3000K LED modules. Dimmable with most LED compatible ELV and TRIAC dimmers. Includes (8) 12" and (4) 6" rigid stems in coordinating finish. Can be installed on a sloped ceiling up t ... (See Spec Sheet)
criteria_2
Criteria 2
Length: 49.2"
criteria_3
Criteria 3
Width: 3.2"
criteria_4
Criteria 4
Height: 12"
olapic_id
olapic_id
700LSBAU50
over_60
Due61+
paper_model_pdf
paper_model_pdf
paper_templates/700LSBAU50.pdf
paper_model_sku
paper_model_sku
2D 700LSBAU50
pdp_tips_block
pdp_tips_block
pdp_tips_ceiling_linear
pdp_video_id
Vimeo Video ID
rating
Rating
Indoor Damp-Outdoor Under Cover
relatives
Series
Bau
specification_bottom_1
Specifications Attributes 1
specification_bottom_2
Specifications Attributes 2
Length: 49.2"
specification_bottom_3
Specifications Attributes 3
Width: 3.2"
specification_bottom_4
Specifications Attributes 4
Height: 12"
availability_filter
availability_message
19 in stock, ships by 05.14.26
N/A
Included
criteria_1
Details
Length: 49.2"
Width: 3.2"
Height: 12"
700LSBAU50
over_60
Due61+
paper_templates/700LSBAU50.pdf
2D 700LSBAU50
pdp_tips_ceiling_linear
prop65
prop65
WARNING:
relatives
Series
Bau
specification_bottom_1
Specifications Attributes 1
specification_bottom_2
Specifications Attributes 2
Length: 49.2"
specification_bottom_3
Specifications Attributes 3
Width: 3.2"
specification_bottom_4
Specifications Attributes 4
Height: 12"