700PRTKLE70
pdp_video_id
Vimeo Video ID
0
photography_images
photography_images
recommended_room
recommended_room
Office|Living Room|Family Room
remote_included
Remote Included
no
reporting_brand
Reporting Brand
VC Modern
sizing_axis
Admin
vertical
style
Style
Contemporary | Modern
technical_resources
Technical Resources
spec_sheet/7/0/TS_700PRTKLE70BLED927.pdf
ts_docname
Spec Sheet
TS_700PRTKLE70BLED927.pdf
turtle_friendly
Turtle Friendly
no
varies_on
Varies On
ItemFinishDescription
width_filter
Width Filter
7.7"
width_range
Width
5" - 10"
wire_length
Wire Length
72
700PRTKLE70B-LED927
Klee 70 Floor Lamp Nightshade Black 2700K 90 CRI integrated led 90 cri 2700k 120v-240v
inStock
Y29uZmlndXJhYmxlLzI0NjEvNDMyODE=
700PRTKLE70NB-LED927
Klee 70 Floor Lamp Natural Brass/White marble 2700K 90 CRI integrated led 90 cri 2700k 120v-240v
inStock
Y29uZmlndXJhYmxlLzI0NjEvMTA1ODIy
attribute
availability
Availability
attribute
availability_date
Availability Date
availability_filter
availability_message
42 in stock, ships by 05.15.26
bulb_qty
Bulb Qty
N/A
bulb_sku
bulb_sku
Included
criteria_1
Details
criteria_2
Criteria 2
Length: 5.5"
criteria_3
Criteria 3
Width: 7.7"
criteria_4
Criteria 4
Height: 70"
minheight
minheight
olapic_id
olapic_id
700PRTKLE70
over_60
Due61+
0
paper_model_pdf
paper_model_pdf
paper_model_sku
paper_model_sku
pdp_video_id
Vimeo Video ID
rating
Rating
Indoor Only Dry
relatives
Series
Klee
specification_bottom_1
Specifications Attributes 1
specification_bottom_2
Specifications Attributes 2
Length: 5.5"
specification_bottom_3
Specifications Attributes 3
Width: 7.7"
specification_bottom_4
Specifications Attributes 4
Height: 70"
availability_filter
availability_message
18 in stock, ships by 05.15.26
N/A
Included
criteria_1
Details
Length: 5.5"
Width: 7.7"
Height: 70"
700PRTKLE70
over_60
Due61+
prop65
prop65
WARNING:
Indoor Only Dry
relatives
Series
Klee
specification_bottom_1
Specifications Attributes 1
specification_bottom_2
Specifications Attributes 2
Length: 5.5"
specification_bottom_3
Specifications Attributes 3
Width: 7.7"
specification_bottom_4
Specifications Attributes 4
Height: 70"